Ergopouch Uyku Tulumları, Uluslararası Hip Displazi Enstitüsü Tarafından Onay Aldı


Ergopouch uyku tulumları Uluslararası Hip Displazi Enstitüsü tarafından ‘sağlıklı-bel ürünleri’ olarak tanımlandı.

Yeni ebeveynler için zayıf uyku alışkanlıklarına sahip bir bebek, üzücü olabilir. Melbourne Royal Çocuk Hastanesinin ortopedi cerrahı Leo Donnan’ın yaptığı çeşitli araştırmalara göre kundaklamak, huzursuz bir bebeği yerleştirmenin etkili bir yolu olarak kabul edilmiştir, ancak güvenli bir şekilde yapılmadığı takdirde, öngörülemeyen sonuçlara neden olabilir. Hatta bebeklerin kalça gelişimini, çıkma noktasına kadar etkileyebilir. Birçok çalışma bebeklerin bacakları düz tutulduğu pozisyonda sarmanın kalça displazisine ve kalça çıkığına yol açabileceğini göstermiştir. Kundaklama dönemi sona erdiğinde, kalça çıkığı hastaları önemli ölçüde azaldığı gözlemlenmiştir ve bu sebepten dolayı uzmanlar tarafından bebeklerin bacaklarını serbestçe hareket ettirebilmesi için yeterli alan bırakılması önerilmeye başlanmıştır.

ErgoPouch uyku tulumları ergonomik olarak, bebeğinize ekstra bacak alanı sağlamak için alt kısmı çan şeklinde tasarlanmıştır ve hem bebeklerin bacaklarını rahatça hareket ettirmelerine hemde ‘kurbağa bacağı’ pozisyonuna rahatça geçmelerine izin vermek için sıkı organik pamuk veya organik pamuk & bambu karışımından üretilmiştir. Kundaklarımız kalça displazisi olan bebekler için mükemmeldir çünkü gerekirse hem kolları rahatça hareket ettirirmesini, hemde bacakları serbest bırakılabilmesi amaçlı tasarlanmıştır.

ErgoPouch bebek kundakları, uyku tulumları ve patikli pijamaları, Uluslararası Hip Displazi Enstitüsü (IHDI) tarafından “sağlıklı-bel ürünleri” olarak tanımlanmıştır. Uluslararası Hip Displazi Enstitüsü (IHDI), kalça displazisi hastalarının sağlık ve yaşam kalitesini iyileştirmeye adanmış, kar amacı olmayan bir kuruluştur.

Bizde Uluslararası Hip Displazi Enstitüsü’nden bu atamayı almaktan heyecan duyuyoruz. Bebeğin sağlığı ve konforu her ergoPouch tasarımının ön safındadır ve bebeklik döneminde bu kalibrenin bir organizasyon tarafından sağlıklı kalça gelişimini destekleyen ürünlerimiz ile tanınmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Bu yazı ErgoPouch tarafından hazırlanmıştır.