ARAMA
SEPET (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ana Sayfa GenelHangi Uyku Tulumunu Giydirmeli?
Hangi Uyku Tulumunu Giydirmeli?

Bugün kendi kendinize kaç defa çocuğum üzerindekilerle üşüyor mu, terliyor mu diye düşündünüz? Ebeveynlerin günlük hayatında her daim aklına gelen bu konuyu gece uykusunda düşünmek biraz daha yorucu.

TOG değerli, nefes alabilen organik pamuktan üretilen uyku giyimlerimizle tahmin ve deneme-yanılma sürecini biraz daha kısaltmak en önemli hedeflerimizden bir tanesi.

TOG nedir?

Uyku giyimi ve yatak örtülerinin yalıtımı ve sıcaklığını gösteren bir ölçü birimidir. Basitçe anlatmak gerekirse, TOG derecesi ne kadar düşük ise kumaş o kadar hafif olur. TOG derecesi ne kadar yüksek olursa, ürününüz o kadar dolgulu ve yalıtımlıdır, daha sıcak tutmakta yardımcı olur. Bebekler yetişkinler gibi kendi sıcaklıklarını koruyamadıkları için, Ergopouch uyku tulumları ve pijamaları farklı TOG değerleriyle bu görevi üstelenir. Doğal yapısıyla güvenli ve rahat bir uyku sağlamanın yanısıra, bebeğinizin cildini nefes aldırarak ısı seviyesini korur.

2020 itibariyle bütün Kundak ve Çift Kullanım Uyku Tulumlarımızın içerisinde bir adet ücretsiz termometre bulunmaktadır. Termometrenin altında bebeğinizi nasıl giydireceğinizle ilgili bir şema yer almaktadır. Aşağıda bulunan adımları takip ederek bebeğiniz için en uygun uyku giyimini kendiniz seçmenizi öneririz:

  1. Bebeğinizin odasının ısı seviyesini belirleyin (gün içerisinde farklı sıcaklıklarda olma ihtimalini göz önünde bulundurun).
  2. Aşağıda bulunan tabloyu göz önünde bulundurarak sol tarafta ihtiyacınız olan TOG seviyesini belirleyin.
  3. Sayfamız üzerinden bebeğinizin yaşına uygun, yukarıda belirlediğiniz TOG seviyesinde ürün bulun
  4. Aldığınız TOG değerine göre içine giydireceğiniz zıbın/pijama/tulumunuzu belirleyin

Bu şemayı sadece ergoPouch ürünleri için kullanmanızı tavsiye ederiz. Klima, hastalık gibi faktörleri göz önünde bulundurunuz. Genellikle çok terleyen/üşüyen bir yapıya sahip bebeğiniz var ise içerisine ince veya kalın giydirerek deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Genetik olarak her bebek farklı yapıya sahiptir ve farklı ortamlarda büyüdüklerinden ötürü sıcak/soğuk alışkanlıkları değişkenlik gösterecektir.

Genel olarak gece uykusunda yorgan kullanan annelerimiz 2.5 TOG uyku tulumlarımızı tercih etmektedir. Bebekten bebeğe farklılık gösterme ihtimali olduğunun tekrar altını çizmek isteriz.

0.2 TOG ince bir penye kalınlığında, 1.0 TOG ince bir hırka kalınlığında, 2.5 tog ise yorgan kalınlığındadır.

Yorumlar (83)

Rumeysa
Rumeysa

Merhaba ; köyde oturduğumuz için soba yakıyoruz ve geceleri soğuk olabiliyor. Bebeğimde geceleri üstünü çok açıyor. Bizim için kaç numara önerirsiniz

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
Ev sıcaklığınıza göre karar vermelisiniz. 21-24 derece arası ev sıcaklığınız varsa 1 Tog ürünler önermekteyiz.Ancak 20 derece ve altı sıcaklıkta ise eviniz ve yorgan kullanan bir aile iseniz 2.5 Tog dolgulu yorgan kalınlığında olan ürünlerden tercih edebilirsiniz.

Sevgiler.

Cevapla
Selin
Selin

Merhaba kızımın odası şuan 24-25 derece gösteriyor. 0.1 togluk tulumu bana ince gibi geliyor çünkü biz ebeveynlerin yattığı oda da hemen hemen aynı derecelerde ve biz polar battaniye örtüyoruz. Şimdi kış için 2.5/2.7 tulumlara bakıyorum. Kararsızım fikrinizi almak istiyorum

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
21-24 derece arası sıcaklıkta 1 Tog ürünler önermekteyiz ve yeterlidir.Ürünlerin yapısının inceliği Tog seviyesi ve korumasını etkilemez çünkü organik pamuk ve bambu karışımıdır. Bebeğin durumuna göre içine incecik bir penye veya zıbın giydirerek kullanabilirsiniz.Ancak bebeğinizin yorgan alışkanlığı varsa 2.5 Tog ürünlere bakabilirsiniz.

Sevgiler.

Cevapla
Ebru
Ebru

Merhaba kundak tulumlarınızda uzun kollu mevcut mu acaba

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
İlk 6 ay bebeklerin moro refleksi olması sebebiyle rahat bir uyku alışkanlığı kazanabilmesi için kundakta kolları içerde olmalıdır. Dilerseniz içine uzun kollu ince bir penye veya zıbın giydirebilirsiniz.

Sevgiler.

Cevapla
özlem şimşek çelik
özlem şimşek çelik

merhaba iyi çalışmalar misal 20-24 derece olan kışın bir evde tog tulum giydirildiği zaman togun içerisine kıyafet nasıl giydiriyoruznasıl bir şey giydirmeliyiz

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
21-24 derece arası sıcaklıkta 1 Tog ürünler önermekteyiz. Bebeğin durumuna göre içine incecik bir penye veya zıbın giydirerek kullanabilirsiniz.

Sevgiler.

Cevapla
Gokce
Gokce

Merhabalar ev isimiz minimum 24derece kisin en soguklarda da 8aylik bebegime kac tog almaliyim ve ne ile giydirmeliyim?

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
21-24 derece arası sıcaklıkta 1 Tog ürünler önermekteyiz. Bebeğin durumuna göre içine incecik bir penye veya zıbın giydirerek kullanabilirsiniz.

Sevgiler.

Cevapla
Gönül kar
Gönül kar

Merhaba üstü kışın hep açık yatan çocuğum için kaç Tonğ almalıyım teşekkür ediyorum

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
Ev sıcaklığınıza göre Tog seviyesine karar verebilirsiniz. 21-24 derece arası sıcaklıklar için 1 Tog , 25 derece ve üzeri sıcaklıklar için 0.2 Tog yazlık en ince ürünler , 20 derece ve altı sıcaklıklarda 2.5 Tog yorgan kalınlığında olan dolgulu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sevgiler.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir