ARAMA
SEPET (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ana Sayfa GenelHangi Uyku Tulumunu Giydirmeli?
Hangi Uyku Tulumunu Giydirmeli?

Bugün kendi kendinize kaç defa çocuğum üzerindekilerle üşüyor mu, terliyor mu diye düşündünüz? Ebeveynlerin günlük hayatında her daim aklına gelen bu konuyu gece uykusunda düşünmek biraz daha yorucu.

TOG değerli, nefes alabilen organik pamuktan üretilen uyku giyimlerimizle tahmin ve deneme-yanılma sürecini biraz daha kısaltmak en önemli hedeflerimizden bir tanesi.

TOG nedir?

Uyku giyimi ve yatak örtülerinin yalıtımı ve sıcaklığını gösteren bir ölçü birimidir. Basitçe anlatmak gerekirse, TOG derecesi ne kadar düşük ise kumaş o kadar hafif olur. TOG derecesi ne kadar yüksek olursa, ürününüz o kadar dolgulu ve yalıtımlıdır, daha sıcak tutmakta yardımcı olur. Bebekler yetişkinler gibi kendi sıcaklıklarını koruyamadıkları için, Ergopouch uyku tulumları ve pijamaları farklı TOG değerleriyle bu görevi üstelenir. Doğal yapısıyla güvenli ve rahat bir uyku sağlamanın yanısıra, bebeğinizin cildini nefes aldırarak ısı seviyesini korur.

2020 itibariyle bütün Kundak ve Çift Kullanım Uyku Tulumlarımızın içerisinde bir adet ücretsiz termometre bulunmaktadır. Termometrenin altında bebeğinizi nasıl giydireceğinizle ilgili bir şema yer almaktadır. Aşağıda bulunan adımları takip ederek bebeğiniz için en uygun uyku giyimini kendiniz seçmenizi öneririz:

  1. Bebeğinizin odasının ısı seviyesini belirleyin (gün içerisinde farklı sıcaklıklarda olma ihtimalini göz önünde bulundurun).
  2. Aşağıda bulunan tabloyu göz önünde bulundurarak sol tarafta ihtiyacınız olan TOG seviyesini belirleyin.
  3. Sayfamız üzerinden bebeğinizin yaşına uygun, yukarıda belirlediğiniz TOG seviyesinde ürün bulun
  4. Aldığınız TOG değerine göre içine giydireceğiniz zıbın/pijama/tulumunuzu belirleyin

Bu şemayı sadece ergoPouch ürünleri için kullanmanızı tavsiye ederiz. Klima, hastalık gibi faktörleri göz önünde bulundurunuz. Genellikle çok terleyen/üşüyen bir yapıya sahip bebeğiniz var ise içerisine ince veya kalın giydirerek deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Genetik olarak her bebek farklı yapıya sahiptir ve farklı ortamlarda büyüdüklerinden ötürü sıcak/soğuk alışkanlıkları değişkenlik gösterecektir.

Genel olarak gece uykusunda yorgan kullanan annelerimiz 2.5 TOG uyku tulumlarımızı tercih etmektedir. Bebekten bebeğe farklılık gösterme ihtimali olduğunun tekrar altını çizmek isteriz.

0.2 TOG ince bir penye kalınlığında, 1.0 TOG ince bir hırka kalınlığında, 2.5 tog ise yorgan kalınlığındadır.

Comments (159)

Hilal
Hilal

7 aylık bebeğim var gece üstünü açıyor. Hırka giydirerek yatırıyorum fakat hafifde olsa terliyor. Gece kontrol ettiğimde ise elleri vs soguk oluyor tog degerli giysi kullanmadık ev ısısı 14 dereceye kadar düşüyor hangi degeri önerirsiniz

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba
14 derece çok soğuk bir derece efendim, emin misiniz? En kalın ürünümüz 2.5 TOG, 6-12 ay deneyebilirsiniz, kesinlikle büyük beden almayınız bir faydası olmayacaktır. 14 derece için yeterli olacağından da emin değiliz lütfen satın almadan önce ürün detaylarını dikkatlice okuyunuz.

Cevapla
Ömer
Ömer

Merhaba ilk defa uyku tulumu alacağım 1.5 tog değeri olan bir tulum alacağım oda sıcaklığı en az 21 en fazla 23 oluyor alacağım bu tulum uygun mudur en az yada en fazla alabileceğim tog değeri nedir

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
Öncelikle bebeğiniz sağlıkla büyüsün. 1.5 TOG değerinde ürün üretimimiz bulunmamaktadır. 0.2 TOG , 1.0 TOG ve 2.5 TOG şeklindedir. Bebeğinizin yorgan veya battaniye kullanım alışkanlığı yoksa 21-24 derece arası sıcaklıklar için 1.0 TOG ürünler yeterlidir. Her bebeğin alışkanlıkları farklıdır , bebeğin durumu ve ortam sıcaklığına göre içine ince bir penye veya zıbın giydirerek kullanabilirsiniz. En doğru kombinasyonu siz deneyerek keşfedeceksiniz.

Sevgiler.

Cevapla
Ceren
Ceren

2,5 tog kullanin.
Uzun kollu atlet , polar pijama ya da kaZak , 2,5 tog tulum usumez

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
Kazak önermemekteyiz. Her bebeğin bünyesi ve alışkanlıkları farklıdır. Bebeğin durumu ve ortam sıcaklığına göre içine incecik bir penye veya zıbınla kullanabilirsiniz.

Sevgiler.

Cevapla
Ömer
Ömer

Merhaba ikinci sorum olacaktı oda sıcaklığı en.az 21 en çok 23 derece demiştim 1.5 tog değeri olan bir tulumun altına ne giydirmeliyiz ince uzun kollu pijama takımı yeterli mi? Nasıl giydirmeliyiz

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
Bir önceki sorunuzda cevaplanmıştır.

Sevgiler.

Cevapla
Ceyda
Ceyda

Gece evimin sıcaklığı 21 22 derece oluyor 2 tog uyku tulumu giydiriyorum üstündedir ince battaniye örtüyorum yeterli mi size

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
Eğer 2.5 Tog uyku tulumu kullanıyorsanız 21-22 derece sıcaklıkta yeterlidir. Bebeğin üzerini kesinlikle örtmemeniz gerekmektedir. Uyku tulumunun kullanım amacı budur.

Sevgiler.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir