ARAMA
SEPET (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ana Sayfa GenelHangi Uyku Tulumunu Giydirmeli?
Hangi Uyku Tulumunu Giydirmeli?

Bugün kendi kendinize kaç defa çocuğum üzerindekilerle üşüyor mu, terliyor mu diye düşündünüz? Ebeveynlerin günlük hayatında her daim aklına gelen bu konuyu gece uykusunda düşünmek biraz daha yorucu.

TOG değerli, nefes alabilen organik pamuktan üretilen uyku giyimlerimizle tahmin ve deneme-yanılma sürecini biraz daha kısaltmak en önemli hedeflerimizden bir tanesi.

TOG nedir?

Uyku giyimi ve yatak örtülerinin yalıtımı ve sıcaklığını gösteren bir ölçü birimidir. Basitçe anlatmak gerekirse, TOG derecesi ne kadar düşük ise kumaş o kadar hafif olur. TOG derecesi ne kadar yüksek olursa, ürününüz o kadar dolgulu ve yalıtımlıdır, daha sıcak tutmakta yardımcı olur. Bebekler yetişkinler gibi kendi sıcaklıklarını koruyamadıkları için, Ergopouch uyku tulumları ve pijamaları farklı TOG değerleriyle bu görevi üstelenir. Doğal yapısıyla güvenli ve rahat bir uyku sağlamanın yanısıra, bebeğinizin cildini nefes aldırarak ısı seviyesini korur.

2020 itibariyle bütün Kundak ve Çift Kullanım Uyku Tulumlarımızın içerisinde bir adet ücretsiz termometre bulunmaktadır. Termometrenin altında bebeğinizi nasıl giydireceğinizle ilgili bir şema yer almaktadır. Aşağıda bulunan adımları takip ederek bebeğiniz için en uygun uyku giyimini kendiniz seçmenizi öneririz:

  1. Bebeğinizin odasının ısı seviyesini belirleyin (gün içerisinde farklı sıcaklıklarda olma ihtimalini göz önünde bulundurun).
  2. Aşağıda bulunan tabloyu göz önünde bulundurarak sol tarafta ihtiyacınız olan TOG seviyesini belirleyin.
  3. Sayfamız üzerinden bebeğinizin yaşına uygun, yukarıda belirlediğiniz TOG seviyesinde ürün bulun
  4. Aldığınız TOG değerine göre içine giydireceğiniz zıbın/pijama/tulumunuzu belirleyin

Bu şemayı sadece ergoPouch ürünleri için kullanmanızı tavsiye ederiz. Klima, hastalık gibi faktörleri göz önünde bulundurunuz. Genellikle çok terleyen/üşüyen bir yapıya sahip bebeğiniz var ise içerisine ince veya kalın giydirerek deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Genetik olarak her bebek farklı yapıya sahiptir ve farklı ortamlarda büyüdüklerinden ötürü sıcak/soğuk alışkanlıkları değişkenlik gösterecektir.

Genel olarak gece uykusunda yorgan kullanan annelerimiz 2.5 TOG uyku tulumlarımızı tercih etmektedir. Bebekten bebeğe farklılık gösterme ihtimali olduğunun tekrar altını çizmek isteriz.

0.2 TOG ince bir penye kalınlığında, 1.0 TOG ince bir hırka kalınlığında, 2.5 tog ise yorgan kalınlığındadır.

Yorumlar (121)

nilhan_akcay
nilhan_akcay

Merhaba,
Evimizin sıcaklığı geceleri 23-24 derece arasında değişkenlik gösteriyor. Sizden bugün 1 TOG bir uyku tulumu aldım. İçine ne giydirmeliyim?
Bebeğim uykuya geçiş aşamasında terleyen bir çocuk, ancak gecenin ilerleyen saatlerinde üşümesinden endişe ediyorum.

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
Bebeğin durumu ve ortam sıcaklığına göre içine incecik bir penye veya çıtçıtlı atlet giydirebilirsiniz.

Sevgiler.

Cevapla
Figen
Figen

Merhaba 1 TOG değerli bir uyku tulumu alıp 4 mevsim içine uygun kıyafetler ile kullanabilir miyim. Evin sıcaklığı kışın en düşük 23 oluyor

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba
Yaz ve kış aylarında siz kendiniz evinizde aynı pijamanın içerisine kalın veya ince giyerek uyumanın rahat olacağını düşünüyorsanız evet deneyebilirsiniz. Biz önermeyiz, ama denemek isterseniz ancak 1.0 TOG Çift Kullanım Uyku Tulumu ile başarmamız mümkün olur.

Cevapla
sulee_84
sulee_84

Merhabalar,
0-3 ay ve 0-6 ay için uyku tulumu almayı düşünüyorum. Bebeğim Eylül ayı başında doğacak. 0-3 ay için 1 TOG uygun olur mu? (eylül-ekim-kasım ayları için)
3-6 ay için ( aralık-ocak-şubat ayları için) 2,5 TOG mu almalıyım?
birde kundak tulumlarda kollar dışarıda uyuduğunda bebek üşür mü?

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba,
21-24 derece arası sıcaklıklar için 1 Tog uygundur. Eylül ayı ve yenidoğan bebeklerde genelde 1 Tog tercih edilmektedir. 2.5 Tog ürünler yorgan kalınlığındadır 20 derece ve altı sıcaklıklarda kullanılmaktadır. Eğer Kış aylarında yine ev sıcaklığınız 21-24 dereceler arasında olacak ise 1 Tog üzerinden devam edebilirsiniz.

Sevgiler.

Cevapla
Meryem
Meryem

Merhaba bebegim Ekim sonuna dogru dogacak yenidogan kundak tulum kaç tog seçmeliyiz?

Cevapla
Monde Bebe
Monde Bebe

Merhaba
Genellikle 23 derecelere kadar 1.0 TOG önermekteyiz efendim. Her bünye farklı olduğundan ürün detaylarını incelemenizi öneririz. Bazı annelerimiz kış için yorgan/battaniye yerine 2.5 TOG tercih etmektedirler. Sağlıkla gelsin yavrunuz.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.